Lehet csokis masszázst is kérni a Liget Fürdőben

ligetfurdo küldte be időpontban

Magyarországon, így Gyomaendrődön is a betegségek vannak középpontban, pedig az egészségmegtartás lenne a legfontosabb feladat - véli Dr. Torma Éva. A Városi Egészségügyi Intézmény igazgató főorvosa szerint a helyi Liget Fürdő sok mindenre gyógyír lehet.

A gyomaendrődi Liget Fürdő több mint fél évszázados történetéről tudni kell, hogy az 1950-es években olajfúrásokat végeztek a településen, melynek során több mint 60 °C-os termálvíz tört fel. 1954-ben a lakosság összefogott és társadalmi munkával megépítették a város első kültéri medencéjét, akkor még a Körös vizét használták. 1960-ban gyógyvízzé nyilvánították az alkáli-hidrogénkarbonátos termálvizet. A következő évben elkészült a kültéri gyógymedence, egy pancsoló, valamint még egy strandmedence. Megnyitották a fedett épületet, két termálvizes medencével, mely a gyógyászati szolgáltatásoknak biztosított helyet. 1994-1998 között került sor a medencék vízforgató berendezésének kiépítésére. 2004. május 1-én adták át a Gazdasági Minisztérium által meghirdetett Széchenyi program keretében felépült fedett uszodát. Szakembereknél arról érdeklődtünk, hogy mennyire bizonyított a gyógyító hatás.

Dr. Torma Éva kérdésünkre elmondta, hogy a közelmúltban egy évig követték nyomon a fürdőbe járó betegek állapotát, gyógyulási folyamatát. A főorvos a vizsgálati adatokat ismertetve közölte: a páciensek közel fele a kopásos gerincbetegek közül került ki. A betegek visszajelzései alapján, összességében elmondható, hogy a fürdőkezelés hatásosnak mutatkozott - tette hozzá. A szakember kiemelte, jó lenne elérni, ha az emberek nemcsak a betegségek után gondolnának a víz gyógyító hatására, hanem a megelőzést is szem előtt tartanák. - Tudom, ez gazdasági kérdés is egyben, mivel éppen azok jutnak el nehezebben a gyógyfürdőkbe, akik a magas kockázatú csoportokhoz tartoznak. Azt gondolom, hogy a szemlélet formálásában nekünk, az egészségügyben dolgozóknak is fontos szerepünk van, amit magunkénak is érzünk - fűzte hozzá.

Ma már a fürdők többségében megtalálható az úgynevezett „medical wellness" részleg is, ami abban különbözik a hagyományos wellness-től, hogy orvosi kontrollt is biztosít. Dr. Kis Sándor reumatológus ennek kapcsán elmondta, hogy a szakrendelésre forduló betegek nagy többsége kopásos mozgásszervi elváltozások, sérülések utáni állapotok miatt érkezik hozzá.

A fürdőorvos kiemelte, ezeknél a betegeknél nagyon fontos a gyógyulás szempontjából a komplex kezelés. Aqua-torna, szénsavkád fürdő, gyógyvizes medencefürdő is a páciensek rendelkezésre áll. A kezeléseknél a víznek a fizikai hatásait (ellenállás, felhajtóerő) és kémiai hatását együttesen használjuk ki - magyarázta a reumatológus. - Hadd mondjam el, hogy az élettani szempontból kifejezetten hatásos mézes és csokis masszázst is igénybe lehet venni a Liget Fürdőben. Természetesen, vannak olyan állapotok is, amikor nem ajánlott a gyógyvizes kezelés, egyebek mellett ilyen, ha a páciens nagy kiterjedésű bőr-, vagy fertőző betegséggel rendelkezik - tudtuk meg a szakembertől.